MULTI TEST FITnarko (6 w 1) na mocz

18,90 zł
Brutto

MULTI TEST FITnarko (6 w 1) do jednoczesnego wykrywania w moczu najpopularniejszych narkotyków na polskim rynku czyli: amfetaminy, metamfetaminy, THC, kokainy, morfiny, heroiny oraz metadonu. Produkt ten jest stosowany do uzyskania wizualnego, jakościowego wyniku i jest przeznaczony do użytku przez profesjonalistów wykrywania narkotyków w ramach programów wykrywania narkotyków.

W zestawie:

  • Tester jednoczęściowy na mocz 6 w 1
  • Kubeczek na mocz 100 ml
  • Instrukcja
Ilość

Wielopanelowy test do wykrywania narkotyków jest jedno-stopniowym testem immunologicznym przepływu bocznego do jakościowej detekcji metabolitów różnych narkotyków w ludzkim moczu, przy podanych poniżej poziomach wrażliwości:

SkładnikSubstancjaPoziom wrażliwości
AMP / MET Amfetamina, Metamfetamina 1000 ng / mL
COC Kokaina 300 ng / mL
MTD Metadon 300 ng /mL
OPI Morfina 300 ng / mL
THC Marihuana / Haszysz 50 ng /mL

Testy narkotykowe są polecane do użytku:

- przez służby BHP,

- przez placówki edukacyjne oraz wychowawcze,

- w służbach mundurowych np. w policji, straży granicznej, służbie więziennictwa.

Zasada działania testu:

Produkt ten jest stosowany do uzyskania wizualnego, jakościowego wyniku i jest przeznaczony do użytku przez profesjonalistów wykrywania narkotyków w ramach programów wykrywania narkotyków. Test ten nie powinien być przeprowadzany bez właściwego nadzoru i nie jest przeznaczony do sprzedaży jako wyrób OTC do powszechnego użytku. Test ten wskazuje wstępne wyniki analityczne. W celu uzyskania potwierdzonego wyniku analitycznego, należy zastosować bardziej szczegółową alternatywną metodę chemiczną. Chromatografia gazowa/Spektrometria mas (GC/MS) zostały ustalone jako preferowana metoda potwierdzająca przez Narodowy Instytut ds. Nadużyć Narkotyków (NIDA) w USA. Wgląd kliniczny i profesjonalna ocena powinny zostać zastosowane w przypadku wyniku jakiegokolwiek testu narkotykowego, w szczególności zaś, jeśli badanie wstępne wykazało rezultat pozytywny.


Pobieranie i przygotowanie próbek:


• Wielopanelowy test do wykrywania narkotyków jest przeznaczony do używania z próbkami moczu. Świeży mocz nie wymaga specjalnego przygotowania lub opracowania wstępnego.
• Test powinien zostać przeprowadzony bezpośrednio po pobraniu próbki. Nie należy zostawiać próbek w temperaturze pokojowej przez dłuższy okres. Próbki mogą być przechowywane w temperaturze 2-30°C do 2 dni. W celu długotrwałego przechowywania, próbki muszą być trzymane w temperaturze poniżej -20°C.
• Schłodzone próbki muszą być doprowadzone do temperatury pokojowej przed rozpoczęciem procedury testowej. Próbki uprzednio zamrożone muszą być rozmrożone, wyrównane do temperatury pokojowej i wymieszane przed rozpoczęciem procedury.
• Uwaga: próbki moczu oraz wszystkie materiały wchodzące z nimi w kontakt powinny być traktowane oraz utylizowane z założeniem potencjalnej możliwości infekcji. Należy unikać kontaktu ze skórą przez noszenie rękawiczek oraz należyty ubiór laboratoryjny.
• Podczas testowania kart z S.V.T lub alkoholem, przechowywanie moczu nie powinno przekraczać 2h w temperaturze pokojowej, lub 4hw lodówce.


Charakterystyka substancji:


Amfetamina jest substancją chemiczną występującą w postaci tabletek, kapsułek, białego proszku lub kryształków. Narkotyk ten jest często przyjmowany poprzez inhalację nosową lub spożycie.

Metamfetamina jest pochodną amfetaminy, silnie działającym narkotykiem, już niewielkie jej ilości mają ogromny wpływ na układ nerwowy. W porównaniu do amfetaminy posiada znacznie silniejsze działanie ośrodkowe, natomiast słabsze obwodowe. Ma właściwości halucynogenne i pobudzające (jest stymulatorem centralnego systemu nerwowego, uwalnia dopaminę).

Tetrahydrokannabinol (THC), jest głównym metabolitem marihuany i haszyszu wykrywanym w ślinie wkrótce po zażyciu tych narkotyków. Najczęstszym sposobem zażywania marihuany, haszyszu oraz ziela konopii jest palenie.

Opiaty, morfina, heroina. Do grupy opiatów zalicza się wszelkie narkotyki pochodzące z maku, w tym związki występujące naturalnie, takie jak morfina i kodeina oraz narkotyki pół-syntetyczne, takie jak heroina. Narkotyk jest często przyjmowany poprzez inhalację nosową lub zastrzyki. Opiaty obniżają ból poprzez działanie hamujące na centralny układ nerwowy.

Kokaina jest silnym symulantem centralnego układu nerwowego oraz środkiem miejscowo znieczulającym, wytwarzanym z koki (erythroxylum coca).

Metadon – organiczny związek chemiczny, opioidowy lek przeciwbólowy, pochodna difenylopropylaminy. Działanie przeciwbólowe metadonu jest zbliżone, ale kilkukrotnie silniejsze od morfiny. Mimo że budowa metadonu znacznie się różni od innych opioidowych leków przeciwbólowych również oddziałuje na receptory opioidowe. Metadon jest najprostszym chemicznie znanym lekiem opioidowym.

Zobacz także

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć