Podręczne

Alkomaty podręczne to najczęściej poszukiwane testery trzeźwości. Kupowane na własny użytek, w prezencie lub przez właścicieli firm mają to samo zadanie – przedstawienie dokładnego wyniku pomiaru. Do tego zadania służy sensor, który jest podstawowym elementem każdego alkomatu. To jego trwałość oraz czułość wpływają na dokładność wyniku i niezawodność urządzenia.


W sklepie FITalco znajdziecie:

  • alkomaty z czujnikiem półprzewodnikowym,
  • alkomaty z czujnikiem elektrochemicznym.

Te pierwsze, starszego typu są popularne ze względu na swoją cenę. Trzeba jednak pamiętać, że na ich pomiar mogą wpływać inne substancje niż alkohol tj. guma do żucia, kofeina, nikotyna itp. Warto więc pamiętać by przed przeprowadzeniem pomiaru przepłukać usta czystą wodą. Najczęściej wybierane testery trzeźwości z tego typu sensorem to: FITalco Start oraz Fitalco DAT II
Drugie to alkomaty elektrochemiczne, które charakteryzują się wytrzymałością i dużą dokładnością pomiaru. Przy prawidłowym użytkowaniu oraz regularnej kalibracji te alkomaty mogą służyć latami.
Bardzo dobrymi opiniami klientów w tym segmencie cieszą się m.in. FITalco Grafit, FITalco
Neon F1 oraz FITalco Galaxy.
Dla prawidłowego funkcjonowania alkomatu zalecamy poddać go kalibracji raz na 6 miesięcy. FITalco wykonuje kalibrację sensora w swoich punktach serwisowych, znajdujących się przy sklepach stacjonarnych w Łodzi i Warszawie.

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aktywne filtry

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć