MULTI TEST FITnarko (7 w 1)

53,00 zł
Brutto

MULTI TEST FITnarko (7 w 1) do jednoczesnego wykrywania w ślinie najpopularniejszych substancji ( środków) psychoaktywnych na polskim rynku czyli: amfetamina, metaamfetamina, ekstazy, kokaina, opiaty, thc i benzodiazepiny.  Test jest przeznaczony do użytku domowego.

Test wykrywa obecność na substancji ( środków) psychoaktywnych w ślinie od 10 min do 72h po zażyciu.

W zestawie:

  • Tester jednoczęściowy na ślinę 7 w 1
  • Rękawiczki jednorazowe niebieskie w rozmiarze L/XL
  • Instrukcja

Producent:


JIANGSU WELL BIOTECH Co. Ltd

Narkotesty mają datę ważności. Oferowana partia narkotestów posiada datę ważności do Grudnia 2020

Ilość

Test na obecność na substancji ( środków) psychoaktywnych w ślinie polega na pobraniu próbki śliny przy użyciu specjalnego próbnika dołączonego do zestawu testowego w następujący sposób: pocieraj podkładkę zbierającą o policzek i język delikatnie okrężnym ruchem około 10 razy, następnie umieść podkładkę pod językiem na około minutę. Po upływie 5 minut odczytaj wynik w postaci barwnych lini na panelu testowym.

Test wykrywa obecność na substancji ( środków) psychoaktywnych w ślinie od 10 min do 72h po zażyciu.

Testy narkotykowe są polecane do użytku:

- przez służby BHP,

- przez placówki edukacyjne oraz wychowawcze,

- w służbach mundurowych np. w policji, straży granicznej, służbie więziennictwa.

Zasada działania testu:

Substancje narkotyczne występujące w próbce śliny konkurują z koniugatem narkotyku, znajdującym się na teście o specyficzne przeciwciała. Podczas badania próbka migruje wzwyż testu ruchem kapilarnym. Narkotyk nie nasyci wiążących części przeciwciał jeżeli jego stężenie w próbce śliny jest poniżej czułości progowej testu. W tym wypadku przeciwciała reagują z proteinowym koniugatem narkotyku i widoczna czerwona linia pojawia się w miejscu testowym (T) urządzenia testowego. Występowanie narkotyku o stężeniu powyżej czułości progowej testu w próbce spowoduje nasycenie wiążących części przeciwciał, w rezultacie w miejscu testującym nie pojawi się kolorowa linia. Próbka zawierająca narkotyk nie spowoduje pojawienia się kolorowej linii w miejscu testującym (T) urządzenia testującego w przeciwieństwie do próbki wolnej od substancji narkotycznych. W celu kontroli procedury, kolorowa linia zawsze pojawi się w miejscu kontrolnym (C) wskazując, ze odpowiednia wartość próbki została użyta w badaniu.


Pobieranie i przygotowanie próbek:

Istnieją dwie metody przeprowadzenia testu- bezpośrednia, to znaczy, że test wkładamy bezpośrednio do ust (zgodnie z załączoną instrukcją) lub pośrednia - pobieramy próbkę śliny i aplikujemy ją na okienko testowe.

Do przeprowadzenia testu można użyć próbki śliny pobranej o dowolnej porze dnia. Jeżeli próbka nie może być wykorzystana bezpośrednio po pobraniu, zaleca się przechowywanie jej w temperaturze 2-8°C lub -20°C przez okres do 72 godzin. Próbka może być również przechowywana w temperaturze pokojowej nie dłużej niż 48 godzin. Próbki powinny być transportowane w workach z lodem (2-8°C) Osoba poddawana badaniu nie może spożywać posiłku, pić jakichkolwiek płynów, żuć gumy, palić tytoniu itp. przez 10 min. przed wykonaniem testu lub pobraniem próbki śliny.

Charakterystyka substancji:


Amfetamina jest substancją chemiczną występującą w postaci tabletek, kapsułek, białego proszku lub kryształków. Narkotyk ten jest często przyjmowany poprzez inhalację nosową lub spożycie.

Metamfetamina jest pochodną amfetaminy, silnie działającym narkotykiem, już niewielkie jej ilości mają ogromny wpływ na układ nerwowy. W porównaniu do amfetaminy posiada znacznie silniejsze działanie ośrodkowe, natomiast słabsze obwodowe. Ma właściwości halucynogenne i pobudzające (jest stymulatorem centralnego systemu nerwowego, uwalnia dopaminę).

Tetrahydrokannabinol (THC), jest głównym metabolitem marihuany i haszyszu wykrywanym w ślinie wkrótce po zażyciu tych narkotyków. Najczęstszym sposobem zażywania marihuany, haszyszu oraz ziela konopii jest palenie.

Opiaty. Do grupy opiatów zalicza się wszelkie narkotyki pochodzące z maku, w tym związki występujące naturalnie, takie jak morfina i kodeina oraz narkotyki pół-syntetyczne, takie jak heroina. Narkotyk jest często przyjmowany poprzez inhalację nosową lub zastrzyki. Opiaty obniżają ból poprzez działanie hamujące na centralny układ nerwowy.

Kokaina jest silnym symulantem centralnego układu nerwowego oraz środkiem miejscowo znieczulającym, wytwarzanym z koki (erythroxylum coca).

Benzodiazepiny to głównie leki których podstawową właściwością jest działanie przeciwlękowe i uspokajające, Kiedy poziom substancji spada we krwi, chory odczuwa lęk, niepokój, drażliwość, poci się nadmiernie, drżą mu mięśnie, ma koszmary senne, dokuczają mu różne dolegliwości
bólowe.

Metylenodioksymetamfetamina (MDMA, ekstazy, ecstasy, XTC) – organiczny związek chemiczny strukturalnie podobny do metamfetaminy. Półsyntetyczna substancja psychoaktywna wykazująca działanie  empatogenne, euforyczne i psychodeliczne.

Zobacz także

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć